Реалії автомобільного ринку в Україні 2022


Багатьох автомобілістів, майбутніх і вже тих, що за кермом  цікавить питання: «Що зараз відбувається з вживаними машинами – ціни на них падають чи піднімаються? Чого чекати в найближчому майбутньому, чи варто купувати зараз, чи чекати щасливого випадку?»

Все частіше в автомобільних колах стає популярним порівняння – до війни та зараз. Це порівняння має сенс. Якщо раніше коливання в цінах були незначними та піддавалися прогнозу, то за останні пів року відбулися суттєві зміни. 

Почалося з того, що на початку Березня 2022 року обсяг автомобілів у продажу різко зменшився в кілька разів.

--> Попит на машини в бюджеті до 2 тис. доларів злетів до не баченої раніше планки.

--> Преміумсегмент глибоко просів. Машини, які ще вчора коштували 60-80 тис. доларів, сьогодні віддавали за 30-40 тис. доларів.

--> Завезені навесні понад 200 тис. авто з Європи за нульове розмитнення посприяли ціновому демпінгу.

Червень можна схарактеризувати як «є машини у продажу, ціна доступна, а вибрати дуже важко». Причина проста: позначився загальний рівень автомотлоху. До нашого додався ще свіжопригнаний європейський. І тим, кому справді потрібний був автомобіль у хорошому стані, довелося шукати його серед топових цінників.

І вже з середини липня ми спостерігаємо плавне підвищення цін на бюджетний та середній сегмент. Преміальний вже зміцнився і поступово починає рухатися вгору. І ні ситуація в країні, ні курс долара, що збільшується, цьому не перешкода. 

На початок вересня в Україні вже суттєво помітний дефіцит на авто які варті уваги, піднялися ціни на транспорт у Європі, доставлення з Америки налагоджена, але тепер стала дорожчою. 


Важко сказати, що буде далі. Одне зрозуміло достеменно. Тепер оптимальним ринком для покупки авто є внутрішній ринок України. І якщо вам потрапив гідний автомобіль сьогодні, то не варто відкладати покупку на завтра.

Оставить заявку

звязок

Обратный звонок
Close