Як перевірити ходову частину автомобіля перед покупкою

Як перевірити ходову частину автомобіля перед покупкою

   

        Коли в житті настає момент придбання власного автомобіля, необхідно при його виборі відповідально поставитися до оцінки тих механізмів, від яких ваша безпека залежить на дорозі, справність транспорту в цілому. Особливо важливо приділити належну увагу ходовій частині та рульовому управлінню машини. Можна сказати, що тут є цілий набір елементів, більшість з яких видаткові. Саме складові ходової впливають на контакт із дорожнім покриттям, керування транспортним засобом та інші процеси.

       Провести огляд ходової частини найнадійніше в автосервісі, де фахівці вже мають достатньо досвіду в даній справі, зможуть здійснити якісну перевірку. Якщо ви маєте досвід водіння, можете спробувати самостійно оцінити справність всіх складових авто.


Явні ознаки необхідності діагностики підвіски

       Найчастіше найперші ознаки того, що з ходовою щось не так це індикатор «чек двигуна», велика витрата палива та скрип гальм. Але, крім цього, є низка вторинних нюансів, які відразу може помітити не кожен водій.

       Про можливі поламання ходової частини та кермового управління можуть свідчити такі моменти:


 • ✓ нестійке керування машиною під час збільшення швидкості;

 • ✓ коли на рівній дорозі під час руху автомобіль веде в один бік;

 • ✓ поява вібрації в кермі;

 • ✓ при невеликих швидкостях при повороті керма чути скрип;

 • ✓ при входженні в поворот кузова машини сильно нахиляється;

 • ✓ при натисканні на гальмо траєкторія руху прямо змінюється;

 • ✓ з'являється великий гальмівний шлях;

 • ✓ стукіт ходової частини при прискоренні руху;

 • ✓ скрип підвіски при повільному вході в поворот;

 • ✓ збільшення гулу під час руху рівною дорогою.

       

       Якщо один або кілька моментів присутні в автомобілі, це дає посилання до більш ретельної діагностики його ходової. Для проведення ефективного огляду механізмів ходової необхідно мати необхідні інструменти, а ще краще, якщо у вас є доступ до оглядової ями, естакади. Якщо ви вирішили самостійно провести перевірку авто, зробіть це кілька етапів.


Читайте також: 18 помилок, які здійснюються при продажі авто


Самостійна перевірка ходової частини автомобіля

       Подивіться, яка ситуація під дном машини. Якщо з-під авто долинають нехарактерні звуки, це може свідчити про несправність таких елементів:

 1. ✓ Амортизаторів. Це деталі, які під час нерівностей та ударів від ям на дорозі одержують на себе все навантаження. Перевірити їх можна дуже легко, розхитавши машину відпустити та подивитися, скільки разів вона хитнеться. Якщо більш як два, то амортизатори потрібно міняти.

 2. ✓ Пружин стійок. Слід врахувати, що їх періодично потрібно змінювати, оскільки навантаження на них досить велике. На пружини варто звернути увагу, якщо машина просіла доволі низько.

 3. ✓ Опорних чашок стійок. В ідеалі чашки мають бути цілими та неушкодженими.

 4. ✓ Сайлентблоки. Це елементи для з'єднання різних деталей підвіски. Вони складаються з двох металевих втулок із вставкою з гуми посередині. Про їхню несправність свідчить сильне коливання машини під час їзди.

 5. ✓ Пильовиків. Це елементи, що захищають тертьові механізми від попадання бруду, вологи, пилу. Справні пильовики повинні бути цілими та чистими.

 6. ✓ Люфтів.


       Далі перевірте складніші механізми ходової частини транспортного засобу. Їхні поламання приблизно оцінити не вдасться. Тут вже потрібний більш поглиблений огляд. Перевірити потрібно: 


 1. ✓ Стабілізатори. Якщо між підрамником та стабілізатором вставити монтажку та трохи хитнути, можна зробити висновок про справність деталей. Розгойдування та люфт свідчать про зношеність втулок та необхідність їх заміни.

 2. ✓ Гальмівну систему. Для цього необхідно зняти колеса. Насамперед перевірити товщину фрикційних накладок на гальмівних колодках. Товщина фрикціона має бути не менше 5 міліметрів. В іншому випадку колодки підлягають заміні. Наступний крок – це замір зносу гальмівних дисків. Щоб визначити товщину гальмівного диска, скористайтесь штангенциркулем. Кожен виробник вказує, при якому зносі диск підлягає заміні.

       

    Далі слідує перевірка ходової на наявність люфтів. Щоб це зробити, потрібно орієнтуватися якою мірою повинні бути рухомі ті чи інші частини ходової та перевірити, чи рухаються вони в межах норми.


Читайте також:  Купити авто за 7000$ в Україні: реалії вторинного ринку


       Якщо ви не настільки досвідчені в перевірці технічного стану автомобілів, для надійності та власної безпеки скористайтеся послугами автосервісу. Майстри можуть перевірити всі елементи ходової, дати висновок, за яким ви вже можете орієнтуватися в тому, чи варто купувати даний автомобіль. Крім того, перед покупкою автомобіля необхідно вивчити історію його обслуговування. Якщо автомобіль не доглядали належним чином, швидше за все, ходова частина може бути в жалюгідному стані. Купувати такий транспортний засіб може бути недоцільним.Оставить заявку

звязок

Обратный звонок
Close